Dnes je úterý 20. října 2020, svátek má Vendelín.   | 
Inteligentní zastávky v Jihlavě Tisk E-mail

Inteligentní zastávky v Jihlavě

   Předmětem projektu IPRÚ je modernizace zastávek MHD na území města Jihlavy, konkrétně zavedení nového prvku inteligentního dopravního systému do sítě MHD v Jihlavě prostřednictvím elektronických panelů zabudovaných do označníků zastávek MHD a propojených radiovým kanálem s dispečinkem Dopravního podniku města Jihlavy, a.s. Dojde tak ke zvýšení komfortu cestujících, jejichž počet se v posledních letech zvyšuje, neboť díky realizaci projektu budou dostávat aktuální informace o čase (do) odjezdu vozidel MHD, a to nikoli dle jízdního řádu, ale dle stávající dopravní situace ve městě. Místem realizace projektu bude území města Jihlavy (katastrální území Jihlava 18 zastávek a Bedřichov u Jihlavy 2 zastávky), především jeho centrum (Masarykovo náměstí), přilehlé úseky s nejvyšším obratem cestujících, lokalita u nemocnice a polikliniky a hlavní vlakové nádraží. Projekt navíc řeší i webovou aplikaci, kdy si cestující na mobilu či počítači může zvolit libovolnou zastávku ze všech zastávek MHD v Jihlavě a zjistit aktuální odjezdy spojů.

    Projektový záměr do Integrovaného plánu rozvoje Jihlavské sídelní aglomerace byl předložen v prosinci 2017, žádost o podporu (dotaci) do Integrovaného regionálního operačního programu pak v březnu 2018. V březnu 2018 bylo zahájeno výběrové řízení, do kterého se přihlásil jediný zájemce. Podmínky zadání splnila firma Ing. Ivo Herman, CSc. a v květnu 2018 byla uzavřena smlouva o dílo ve výši 6,1 mil. Kč bez DPH. Rozhodnutí o poskytnutí dotace vydalo ministerstvo pro místní rozvoj 17. 8. 2018. Investiční akce byla dokončena 26. října 2018. Výše podpory (85 % uznatelných nákladů) činila 5.416.000 Kč.


< Předch.   Další >
Copyright 2000 - 2005 Miro International Pty Ltd. All rights reserved.  Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Vytvořeno 2006, RPweb@volny.cz