Dnes je neděle 19. ledna 2020, svátek má Doubravka.   | 
Aktuality a výluky
70 let trolejbusů v Jihlavě - Den otevřených dveří v Dopravním podniku Tisk E-mail
Pátek, 07 září 2018

V sobotu 22. září 2018 se budou konat oslavy 70. výročí zahájení trolejbusové dopravy v Jihlavě. V rámci této akce proběhne Den otevřených dveří v areálu DP Jihlava, a.s. kde si budou moci návštěvníci prohlédnout zázemí provozu MHD, současné i historické trolejbusy a autobusy. Zároveň budou po městě na speciálních okružních linkách jezdit historické trolejbusy, které doplní moderní „parciální“ trolejbus, který je vybaven bateriemi a je schopen jezdit i v úsecích mimo trolejové vedení. Podrobnosti o celé akci (včetně jízdních řádů speciálních linek 71-76) naleznete po rozkliknuti obrázku s pozvánkou na oslavy v pravém horním rohu úvodní stránky.

Změny na linkách MHD od 1. 9. 2018 Tisk E-mail
Úterý, 28 srpen 2018

Na trolejbusových linkách A, B, BX a C je ukončen letní provoz. Od 1.9.2018 budou platit jízdní řády, které byly platné v období od 1.4.2018 do 24.6.2018.

Na autobusové lince 8 do Hybrálce dochází k rozšíření počtu spojů.

Na autobusové lince 6 jsou zrušeny spoje s odjezdem 6:05 hod. z Mas. nám.  a 6:25 hod. z Polikliniky.

Změny jsou uvedeny na webu pod tlačítkem "Změny jízdních řádů" vyznačené červeně.

Prezentace nových autobusů Tisk E-mail
Úterý, 28 srpen 2018

Dopravní podnik s finanční podporou Evropské unie pořídil 9 autobusů značky IVECO URBANWAY s pohonem na CNG. Nové autobusy budou vystaveny ve čtvrtek 30. 8. 2018 v horní části Masarykova náměstí v době od 9 do 16 hodin. Bude umožněna také prohlídka interiéru vozu. Vozy disponují nejmodernějším vybavením - celovozovou klimatizací, WiFi připojením k internetu, nabíjecími porty USB, informačním systémem s LCD panelem, kamerovým systémem, automatickým počítáním cestujících. Na linkách MHD se s novými vozy svezou cestující již v září.

Výluka na linkách B a N Tisk E-mail
Středa, 18 červenec 2018
z důvodu uzavírky ulice 17. listopadu  v době od 5:00 hod. v sobotu 21. 7. do 21:00 hod. v neděli 22. 7. 2018 nebude obsluhována zastávka "17.listopadu" v obou směrech. Linka pojede v obou směrech po objízdné trase ulicemi Tolstého - Jiráskova - Vrchlického.  
Seniorské jízdné již od 65 let Tisk E-mail
Středa, 13 červen 2018

    Od 1. července 2018 se mění tarif DPMJ, a.s. Dochází ke snížení věkové hranice pro uplatnění nároku na seniorské jízdné ze 70 na 65 let. Občané, kteří již dovršili věk 65 let, mohou v MHD nově cestovat za zvýhodněných podmínek:
a) s papírovou jízdenkou za poloviční jízdné (na jízdence je mimo jiné zobrazen piktogram se symbolem „D“)
b) s jízdenkou na jednotlivou jízdu zakoupenou z elektronické peněženky na Jihlavské kartě za poloviční jízdné
c) s kupónem na 365 dnů na Jihlavské kartě za 120 Kč
    Pokud cestující bude používat papírové jízdenky, pořídí si v distribuční síti jejich zlevněnou verzi a na doložení svého věku při revizní kontrole předloží na požádání vedle označené jízdenky i občanský průkaz či jiný doklad vydaný státní správou.
    V ostatních případech je třeba pro uplatnění nároku na slevu navštívit Předprodej jízdenek a předložit Jihlavskou kartu. Na této kartě bude změněn profil držitele karty, který umožní nakupovat zlevněné jízdenky z elektronické peněženky (pokud občan používá MHD jen velmi málo) nebo pořízení mimořádně výhodného ročního kupónu v rámci předplaceného jízdného.  Kupón platí od dne vydání 365 dnů, tedy např. od 2. 7. 2018 do 1. 7. 2019.                                       
    Pokud cestující nemá platnou Jihlavskou kartu, může požádat v Předprodeji jízdenek o její vydání. K tomu bude potřebovat vyplnit žádost o vydání Jihlavské karty a předložit k ověření osobních údajů doklad totožnosti. Formulář si může vyplnit předem doma, tiskopis je k dispozici na stránkách www.dpmj.cz. Nezbytná je osobní přítomnost žadatele. Fotografii si cestující pořizovat nemusí, pracovnice Předprodeje jej vyfotografují samy. Jihlavská karta se vydává na počkání, není třeba další návštěvy. Za vystavení Jihlavské karty se účtuje 100 Kč, platnost karty je 4 roky s možností prodloužení.
    Z technických důvodů není možno o změnu profilu na kartě požádat přede dnem platnosti nového tarifu a zakoupit si tak např. zvýhodněný roční kupón již v červnu. Nicméně pracovnice Předprodeje jízdenek budou k dispozici minimálně v prvním týdnu platnosti této změny po celou provozní dobu v maximálním obsazení, aby předpokládaný zájem cestujících zvládly bez větších čekacích lhůt. Provozní doba Předprodeje jízdenek je v pracovních dnech pondělí – pátek 7:15 – 17:00 hodin.
    Návrh nového tarifu včetně smluvních přepravních podmínek je k dispozici k nahlédnutí v Předprodeji jízdenek, po uvedení v platnost od 1. 7. 2018 bude zveřejněn na webových stránkách DPMJ.

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 46 - 50 z 237
Copyright 2000 - 2005 Miro International Pty Ltd. All rights reserved.  Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Vytvořeno 2006, RPweb@volny.cz