Dnes je sobota 19. října 2019, svátek má Michaela.   | 
Aktuality a výluky
Prezentace nových autobusů Tisk E-mail
Úterý, 28 srpen 2018

Dopravní podnik s finanční podporou Evropské unie pořídil 9 autobusů značky IVECO URBANWAY s pohonem na CNG. Nové autobusy budou vystaveny ve čtvrtek 30. 8. 2018 v horní části Masarykova náměstí v době od 9 do 16 hodin. Bude umožněna také prohlídka interiéru vozu. Vozy disponují nejmodernějším vybavením - celovozovou klimatizací, WiFi připojením k internetu, nabíjecími porty USB, informačním systémem s LCD panelem, kamerovým systémem, automatickým počítáním cestujících. Na linkách MHD se s novými vozy svezou cestující již v září.

Výluka na linkách B a N Tisk E-mail
Středa, 18 červenec 2018
z důvodu uzavírky ulice 17. listopadu  v době od 5:00 hod. v sobotu 21. 7. do 21:00 hod. v neděli 22. 7. 2018 nebude obsluhována zastávka "17.listopadu" v obou směrech. Linka pojede v obou směrech po objízdné trase ulicemi Tolstého - Jiráskova - Vrchlického.  
Seniorské jízdné již od 65 let Tisk E-mail
Středa, 13 červen 2018

    Od 1. července 2018 se mění tarif DPMJ, a.s. Dochází ke snížení věkové hranice pro uplatnění nároku na seniorské jízdné ze 70 na 65 let. Občané, kteří již dovršili věk 65 let, mohou v MHD nově cestovat za zvýhodněných podmínek:
a) s papírovou jízdenkou za poloviční jízdné (na jízdence je mimo jiné zobrazen piktogram se symbolem „D“)
b) s jízdenkou na jednotlivou jízdu zakoupenou z elektronické peněženky na Jihlavské kartě za poloviční jízdné
c) s kupónem na 365 dnů na Jihlavské kartě za 120 Kč
    Pokud cestující bude používat papírové jízdenky, pořídí si v distribuční síti jejich zlevněnou verzi a na doložení svého věku při revizní kontrole předloží na požádání vedle označené jízdenky i občanský průkaz či jiný doklad vydaný státní správou.
    V ostatních případech je třeba pro uplatnění nároku na slevu navštívit Předprodej jízdenek a předložit Jihlavskou kartu. Na této kartě bude změněn profil držitele karty, který umožní nakupovat zlevněné jízdenky z elektronické peněženky (pokud občan používá MHD jen velmi málo) nebo pořízení mimořádně výhodného ročního kupónu v rámci předplaceného jízdného.  Kupón platí od dne vydání 365 dnů, tedy např. od 2. 7. 2018 do 1. 7. 2019.                                       
    Pokud cestující nemá platnou Jihlavskou kartu, může požádat v Předprodeji jízdenek o její vydání. K tomu bude potřebovat vyplnit žádost o vydání Jihlavské karty a předložit k ověření osobních údajů doklad totožnosti. Formulář si může vyplnit předem doma, tiskopis je k dispozici na stránkách www.dpmj.cz. Nezbytná je osobní přítomnost žadatele. Fotografii si cestující pořizovat nemusí, pracovnice Předprodeje jej vyfotografují samy. Jihlavská karta se vydává na počkání, není třeba další návštěvy. Za vystavení Jihlavské karty se účtuje 100 Kč, platnost karty je 4 roky s možností prodloužení.
    Z technických důvodů není možno o změnu profilu na kartě požádat přede dnem platnosti nového tarifu a zakoupit si tak např. zvýhodněný roční kupón již v červnu. Nicméně pracovnice Předprodeje jízdenek budou k dispozici minimálně v prvním týdnu platnosti této změny po celou provozní dobu v maximálním obsazení, aby předpokládaný zájem cestujících zvládly bez větších čekacích lhůt. Provozní doba Předprodeje jízdenek je v pracovních dnech pondělí – pátek 7:15 – 17:00 hodin.
    Návrh nového tarifu včetně smluvních přepravních podmínek je k dispozici k nahlédnutí v Předprodeji jízdenek, po uvedení v platnost od 1. 7. 2018 bude zveřejněn na webových stránkách DPMJ.

Jízdní řády pro aplikace v mobilních tel. jsou k dispozici Tisk E-mail
Středa, 28 březen 2018

Vážení cestující od 28.3.2018 jsou v mobilních aplikacích k dispozici všechny jízdní řády, které budou platit od 1.4.2018 v souvislosti s opravou Brněnského mostu.

Změny na linkách MHD od 1.4.2018 Tisk E-mail
Pátek, 23 březen 2018

Z důvodu uzavírky Brněnského mostu dochází k následujícím změnám na linkách MHD: 

Linka A: dílčí změny v úseku Dopravní podnik – Masarykovo náměstí u spojů, které přejíždí na jiné linky, nebo jedou po lince A na Dopravní podnik. Časové spoje v úseku Masarykovo náměstí - Hl.nádraží ČD jsou beze změn.
Linka B: pojede po trase Na Dolech – Vrchlického - Dům zdraví – Dům kultury – Chlumova – Demlova a zpět po stejné trase. Linka nezajíždí na Masarykovo náměstí. Po dobu výluky je zřízena nová zastávka Dům kultury ve směru Demlova.
Linka BX: pojede po trase Demlova –Březinova – Havlíčkova – Hl.nádraží ČD a zpět po stejné trase.
Linka C: pojede po trase Horní Kosov – Jiráskova – Dům kultury – Masarykovo náměstí horní, zde se linka otáčí a pokračuje po trase Chlumova – Březinova – Demlova a zpět po stejné trase. Při otáčení trolejbusů na Masarykově náměstí zůstávají cestující ve vozech.
Linka N: nová trasa linky je patrná ze sledu zastávek na jízdním řádu.

 Linka 10: Linka začíná na zastávce Masarykovo náměstí dolní – zastávka trolejbusů.
Spoje s odjezdem v 5.45 a 6.50 hod. z Mas.nám.dolní do Kosova: po nástupu cestujících se autobus otočí v otočce trolejbusů linky „E“ a pojede po objízdné trase po Okružní na ulici Kosovskou – Kosov. Z Kosova na Masarykovo náměstí je linka vedena po stejné trase. Na zastávkách po objízdné trase po ulici Okružní nestaví.
Ostatní spoje do Kosova na lince 10 pojedou z Mas.nám.dolní na zastávku Dopravní podnik(konečná linky „A“) a pokračují spojovací komunikací na Kosovskou – na zastávku Kosovská E.ON (náhradní zastávka na křižovatce) a dále do Kosova. Tyto spoje nestaví na zastávkách Kosovská Colas, Kosovská KSÚS. Z Kosova na Masarykovo náměstí je linka vedena po stejné trase mimo školního spoje v 7.20 hod. z Kosova, který pojede na zastávku Březinova.

Linka 12: Jízdní řády linky jsou z obou konečných Linka jezdí v úseku zastávek „Kaufland“ – „Helenín“ ze zastávky „Chlumova“ po objízdné trase ulicí Okružní. Na ulici Okružní staví na zastávce „Demlova“. Nestaví na zastávce „Na Člunku“.
Po stejné trase jezdí zpět včetně obsluhovaných zastávek. Linka nezajíždí na Masarykovo náměstí mimo spojů, které jsou uvedeny v jízdním řádu jako spoje, které na Masarykově náměstí končí.
Nástup a výstup na zastávkách Chlumova bude probíhat ve stejných směrech, jako před změnou jízdního řádu. Jízdní řády linky 12 jsou z obou konečných beze změn.

Linka 32: Linka pojede ze zastávky Dopravní podnik (nová zastávka vpravo na parkovišti na výjezdu z Dopravního podniku), pokračuje spojovací komunikací na ulici Kosovskou (staví na všech zastávkách) dále na zastávku „Brněnský kopec“ – Demlova -  všechny zastávky dle jízdního řádu do „Bosch Diesel“. Po stejné trase jezdí linka zpět.

Nové jízdní řády jsou zveřejněny ve složce "změny jízdních řádů".

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 41 - 45 z 230
Copyright 2000 - 2005 Miro International Pty Ltd. All rights reserved.  Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Vytvořeno 2006, RPweb@volny.cz