Dnes je úterý 19. února 2019, svátek má Patrik.   | 
Aktuality a výluky
Na filmový festival MHD zdarma Tisk E-mail
Středa, 25 říjen 2017

Dopravní podnik poskytuje akreditovaným účastníkům filmového festivalu dokumentárních filmů v době jeho konání na jízdy související s festivalem jízdné zdarma. Při přepravní kontrole je třeba předložit pouze platnou akreditaci.

Nové vedení trolejbusových linek od 1.12.2017 Tisk E-mail
Středa, 18 říjen 2017

Vážení cestující,
12.10.2017 schválila rada města návrh nového linkového vedení trolejbusových linek MHD,  které vstoupí v platnost v souvislost se zahájením provozu na trolejbusové trati v ul. Vrchlického. Dle níže předloženého návrhu zůstane zachováno současné spojení nemocnice s hlavním nádražím a sídlištěm u hlavního nádraží, oblasti sídliště na Skalce s centrem města bez přestupu a současně vznikne i nové přímé spojení sídliště na Slunci s nemocnicí. Dále dojde ke zlepšení spojení oblasti Starých Hor s centrem města (díky prodloužení linky E) a odstranění sjíždění trolejbusů linek B, C v úseku Masarykovo náměstí – Březinova díky sjednocení intervalů na linkách B a C na 12 minut. Změny vstoupí v platnost od 1. 12. 2017, kromě změn na lince E, kde ke změnám dojde až po dokončení stavby smyčky na Masarykově náměstí, jež má být hotová do konce roku 2017. Z tohoto důvodu dojde k úpravě na lince E od cca poloviny ledna 2018. Podrobné informace o jízdních řádech přineseme v dostatečném časovém předstihu.

Linky A, C beze změny
Linka B s trasou:  Hlavní nádraží – Březinova – Masarykovo náměstí – Sokolovna – 17. Listopadu – Dům zdraví – Zátopkova – Zimní – S. K. Neumanna – Na Dolech
Linka D s trasou: Hlavní nádraží – Chlumova – Sokolovna – Seifertova – Poliklinika
Linka E s trasou: Motorpal – Kaufland-Chlumova – Masarykovo náměstí (opačný směr Masarykovo náměstí – Dům Kultury-Fritzova-Kaufland-Motorpal)
Linka F s trasou: Dopravní podnik - Masarykovo náměstí – Sokolovna – Seifertova – Poliklinika
Linka N s trasou: Hl. nádraží – Březinova – Masarykovo náměstí – Sokolovna – 17. Listopadu – Poliklinika – Zátopkova – Zimní – S. K. Neumanna – Jiráskova – Masarykovo náměstí – DP – Březinova – Hl. nádraží.

Linky A, B, C celodenně v  intervalu 12 minut, od 18. hodin 15 minut, od 20 hodin 20 - 30minut
Linka E ve špičkách interval 12 minut, v sedle 30 minut (dnes ve špičce 12 minut, mimo špičku střídání intervalu 24/36 minut)
Linky D, F celodenně v intervalu 24 minut (ve společném úseku v prokladu 12 minut), od 18. hodin 30 minut, od 20 hodin 40 - 60 minut
Víkendové intervaly dle současného stavu, tzn. mezi 9. – 17. hodinou 15 minut (linky A, B, C), jinak 20 minut. Linka E dle současného stavu. Linky D, F v intervalu 30 (9-17 hod) resp. 40 minut

Na schéma nového vedení trolejbusových linek si můžete kliknout na úvodní stránce v pravé horní části (nad ikonou Facebooku).

Výluka na lince 3 v Horním Kosově Tisk E-mail
Úterý, 17 říjen 2017

V sobotu 21. října 2017 od 07:00 do 21:00 hod z důvodu pokládky asfaltu bude uzavřena ulice Lípová. Linka 3 bude jezdit po objízdné trase ulicí Rantířovskou, Náhorní a Za Poštou na konečnou zastávku "Horní Kosov". Zastávky "Lipová" v obou směrech budou zrušeny. Zastávka "Horní Kosov,Rantířovská" bude ve směru Masarykovo náměstí přemístěna na ulici Rantířovská.

Retrolinky Tisk E-mail
Středa, 13 září 2017

Nedělení den otevřených dveří se blíží a tak zveřejňujeme trasy a jízdní řády retrolinek, které budou označeny R1, R2 a R3. Jízdné bude zdarma a všechny zastávky budou na znamení.
Linka R  1 (trolejbus ŠKODA 9 Tr) pojede v trase DP – Březinova – Hlavní nádraží – Chlumova – Masarykovo náměstí – DP
Linka R2 (autobus KAROSA B 741) pojede v trase DP – Žižkova  - Horní Kosov – Poliklinika – Masarykovo náměstí – DP
Linka R3 (autobus IKARUS 280) pojede v trase DP – Masarykovo nám. – Na Růžku – bývalá konečná Domácí potřeby – Na Růžku - Masarykovo náměstí – DP
Schéma trasy a jízdní řády budou vyvěšeny na vybraných důležitých zastávkách na trase linek.
V rámci dne otevřených dveří budou probíhat komentované prohlídky v 11, 13 a 15 hodin. Z retrovozidel  je prozatím předběžně přislíbena účast autobusů Karosa ŠL 11, Karosa ŠD 11, Karosa B 732 a Ikarus 280. Dále pak kloubový trolejbus ŠKODA 15 Tr a jeden velmi netradiční trolejbus zahraniční výroby. Prozradit můžeme jen to, že se jedná o zástupce nejrozšířenějšího typu trolejbusů na světě.

Mapky a jízdní řády linek historických vozidel si můžete stáhnout v záložce "Jízdní řády"/Kompletní jízdní řády pro prohlížení offline ke stažení/rady/Den otevřených dveří_jízdní řády, mapy.

Den otevřených dveří Tisk E-mail
Čtvrtek, 07 září 2017

Dopravní podnik města Jihlavy, a.s. po roce opět otevírá brány svého areálu v Brtnické ulici. V neděli 17. 9. 2019 od 10 do 16 hodin budete mít příležitost prohlédnout si technické zázemí Dopravního podniku města Jihlavy, a.s. Vystaveny zde budou zástupci všech typů trolejbusů a autobusů, které zajišťují provoz MHD v Jihlavě. Dále zde budou k vidění speciální vozidla sloužící k údržbě trolejového vedení a odtahům autobusů a trolejbusů. V areálu Dopravního podniku budou k vidění i retrovozidla, která dříve zajišťovala provoz veřejné dopravy. Letošní den otevřených dveří je tematicky laděn k ukončení provozu legendárních trolejbusů ŠKODA 9 Tr, maďarských kloubových autobusů Ikarus a "hranatých" autobusů Karosa řady 700. Vozidla těchto typů totiž v Jihlavě dojezdila přesně před 20  lety, resp. v případě Karos řady 700 před 5 lety.

Do areálu Dopravního podniku se návštěvníci dostanou pomocí tří speciálních nostalgických linek. Jízdné na těchto linkách je zdarma a budou obslouženy historickým trolejbusem ŠKODA 9 Tr, maďarským kloubovým autobusem Ikarus 280 a kloubovým autobusem Karosa B 741. Trasy speciálních linek a jejich jízdní řády budou zveřejněny později.


<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 31 - 35 z 211
Copyright 2000 - 2005 Miro International Pty Ltd. All rights reserved.  Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Vytvořeno 2006, RPweb@volny.cz