Dnes je čtvrtek 18. září 2014, svátek má Kryštof.   | 
Dopravní podnik města Jihlavy, a.s.
Dopravní podnik města Jihlavy, a.s.

Vítáme Vás na stránkách
Dopravního podniku
města Jihlavy, a.s.

Den bez aut v Jihlavě

V pondělí dne 22. září 2014 v rámci akce Den bez aut v Jihlavě bude MHD v Jihlavě zdarma. Cestující budou na akci upozornění letáky uvnitř vozidel a také samolepkami na odbavovacích zařízeních. Mohou použít všechny autobusové a trolejbusové linky MHD v Jihlavě bez nutnosti si označit papírovou jízdenku, případně Jihlavskou kartu. Jízdné zdarma platí od 00.00 hod. do 24.00 hod. dne 22. září 2014.

Změny na lince 6

Na autobusové lince č.6 je nutné od 1.8.2014 hradit jízdné dle platného Tarifu MHD v Jihlavě, linka již od tohoto data nebude "bezplatná". Dochází také ke změnám jízdního řádu, informace v sekci "Jízdní řády".

Omezení na linkách 12 a 36 z důvodu úplné uzavírky mostu přes železnici

Z důvodu úplné uzavírky mostu přes železniční trať, který je v blízkosti bývalého loko-depa bude od 16.6.2014 omezena autobusová MHD. Linky 12 a 36 pojedou po objízdné trase - po přivaděči a tím vynechají zastávky Kronospan, U Rybníka, Škola Bedřichov. Linka 36 se vrátí na původní trasu nájezdem na nově vybudovaný kruhový objezd a dále bude pokračovat na konečnou do zastávky BOSCH DIESEL. Autobusová linka 12 z důvodu přestupu na linku X zajede také na kruhový objezd, ale potom se vrátí znovu na čtyřpruhou komunikaci a dále bude pokračovat až na konečnou na zastávku Antonínův Důl. Nově zřízená výluková autobusová linka X pojede z Nového Pávova přes kruhový objezd dále na zastávku Škola Bedřichov a na konečnou zastávku U Rybníka. Aby byl umožněn přestup cestujících z linek 12 a 36 budou vybudovány zastávky přímo v kruhovém objezdu. Detailní informaci o trasách linek a jízdních řádech mohou naši cestující zjistit na webu dopravního podniku v části změny jízdních řádů již od 2.6.2014.

Výluka linky 12

S platností od 1.4.2014 bude uzavřena také pro MHD komunikace spojující Pávov a Červený Kříž. Z tohoto důvodu je nutné provést následující úpravy vedení trasy linky 12. Linka 12 od 1.4.2014 nebude zajíždět do Pávova a vynechá také zastávky BOSCH  a BOSCH DIESEL. Jízdní řád této linky z obou konečných zůstává stejný jako před výlukou, změní se pouze trasa vedení linky. Pro Pávov a BOSCH bude s platností od 1.4.2014 zavedena nová výluková linka "X", která bude zajíždět do těchto zastávek: Nový Pávov, Starý Pávov, BOSCH DIESEL, odb., případně BOSCH DIESEL. Jízdní řád této linky je připraven tak, aby bylo možné přestupovat na linku 12 v nově zřízené zastávce "Pávovská, přestupní" (v prostoru před bývalými objekty Domácích potřeb). Linka 12 zde bude také stavět, takže bude možné přestupovat v obou směrech na linku X a obráceně. Přestupy jsou plánovány tak, aby čekání na přípojný spoj nebylo delší než 10 minut. Odbavení cestujících bude dle "Tarifu MHD v Jihlavě". Cestující na papírové jízdenky musí po přestupu označit další jízdenku, nebo si zakoupit papírovou jízdenku "přestupní". Cestující s Jihlavskou kartou musí označit standartně přestup (nástup a výstup z jedné linky a nástup a případně výstup z druhé linky). Předpokládaná délka této výluky je do 31.10.2014.

Prodloužení provozní doby oddělení Přepravní kontroly od 1.9.2013
V pondělí a středu je možno v sídle Dopravního podniku osobně získat informace o přirážkách za jízdu bez platného jízdního dokladu a uhradit je v hotovosti až do 16 hodin. 
Pokladní hodiny: pondělí, středa         6:30 - 16:00 hodin
                           úterý, čtvrtek, pátek  6:30 - 14:00 hodin 
Telefon: 567 301 321        

Prodlužování platnosti Jihlavské karty
Platnost karty je stanovena na 4 roky ode dne vydání. Je třeba si občas zkontrolovat dobu platnosti karty. neboť po uplynutí této lhůty nelze již kartu použít - například zakoupit si elektronickou jízdenku ve voze nebo časový kupón v kiosku či Předprodeji jízdenek.
Termín konce platnosti karty lze zjistit ve voze MHD po volbě tlačítka INFO a následném přiložení karty (pozor - při opačném postupu dojde k nechtěnému odbavení). Tuto informaci lze získat také u kiosku - modrého samoobslužného automatu opět po stisknutí tlačítka INFO a také dotazem u pracovnic Předprodeje jízdenek po předložení Jihlavské karty.
Při pořizování nového časového kupónu systém kontroluje platnost karty a nepovolí zakoupení kupónu, jehož platnost by přesahovala platnost Jihlavské karty. V takovém případě lze pořídit časový kupón s kratší platností nebo si prodloužit platnost Jihlavské karty.
Prodloužení platnosti karty se provádí výhradně na Předprodeji jízdenek, a to zdarma. Podmínkou k prodloužení funkcionality karty je dobrý fyzický stav karty, platnost vytištěných údajů na kartě a fotografie, která odpovídá aktuální podobě cestujícího.

Ankety

Porovnání nových trolejbusů 26Tr (Solaris) s předchozím typem 24Tr (Citelis)
  
Statistika

  Návštěvníků: 3654584
  Právě zde jsou
  Hosté : 36  
Copyright 2000 - 2005 Miro International Pty Ltd. All rights reserved.  Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Vytvořeno 2006, RPweb@volny.cz