Dnes je pátek 22. června 2018, svátek má Pavla.   | 
Dopravní podnik města Jihlavy, a.s.
Dopravní podnik města Jihlavy, a.s.

Vítáme Vás na stránkách
Dopravního podniku
města Jihlavy, a.s.

Logo IROP a MMR
Podpořené projekty:

Logo EU MD OPD
Podpořené projekty:

Změny na lince 10 od 25.6.2018

Spoj s odjezdem v 7.20 hod. z Kosova bude jezdit po trase Kosov - Kosovská - Okružní - Masarykovo náměstí i v době školních prázdnin.

Spoj s odjezdem v 11.05 hod. z Mas.nám.dolního bude jezdit po trase Okružní - Kosovská - Kosov. Spoj v 11.21 hod. z Kosova pojede zpět po stejné trase.

Jízdní řád je k nahlédnutí ve složce "Změny jízdních řádů".

Změny v MHD od 25.6.2018

Od 25.6.2018 bude zaveden letní jízdní řád na trolejbusových linkách A, B, BX, C. Jízdní řády jsou k nahlédnutí ve složce "Změny jízdních řádů".

Autobusová linka č. 9 bude od 25.6.2018 zrušena.

Změny  na lince E v době :

- 25.6.2018 od 21:00 hod. do 26.6.2018 05:00 hod.

-26.6.2018 od 21:00 hod. do 27.6.2018 05:00 hod.

V uvedených časových intervalech pojedou spoje ve směru k Motorpalu po stávající trase ulicí R.Havelky, v opačném směru pojedou spoje od Motorpalu objízdnou trasou ulicemi Jiráskova - Fritzova bez zastavení na zastávku Chlumova a Masarykovo náměstí.

Seniorské jízdné již od 65 let

    Od 1. července 2018 se mění tarif DPMJ, a.s. Dochází ke snížení věkové hranice pro uplatnění nároku na seniorské jízdné ze 70 na 65 let. Občané, kteří již dovršili věk 65 let, mohou v MHD nově cestovat za zvýhodněných podmínek:
a) s papírovou jízdenkou za poloviční jízdné (na jízdence je mimo jiné zobrazen piktogram se symbolem „D“)
b) s jízdenkou na jednotlivou jízdu zakoupenou z elektronické peněženky na Jihlavské kartě za poloviční jízdné
c) s kupónem na 365 dnů na Jihlavské kartě za 120 Kč
    Pokud cestující bude používat papírové jízdenky, pořídí si v distribuční síti jejich zlevněnou verzi a na doložení svého věku při revizní kontrole předloží na požádání vedle označené jízdenky i občanský průkaz či jiný doklad vydaný státní správou.
    V ostatních případech je třeba pro uplatnění nároku na slevu navštívit Předprodej jízdenek a předložit Jihlavskou kartu. Na této kartě bude změněn profil držitele karty, který umožní nakupovat zlevněné jízdenky z elektronické peněženky (pokud občan používá MHD jen velmi málo) nebo pořízení mimořádně výhodného ročního kupónu v rámci předplaceného jízdného.  Kupón platí od dne vydání 365 dnů, tedy např. od 2. 7. 2018 do 1. 7. 2019.                                       
    Pokud cestující nemá platnou Jihlavskou kartu, může požádat v Předprodeji jízdenek o její vydání. K tomu bude potřebovat vyplnit žádost o vydání Jihlavské karty a předložit k ověření osobních údajů doklad totožnosti. Formulář si může vyplnit předem doma, tiskopis je k dispozici na stránkách www.dpmj.cz. Nezbytná je osobní přítomnost žadatele. Fotografii si cestující pořizovat nemusí, pracovnice Předprodeje jej vyfotografují samy. Jihlavská karta se vydává na počkání, není třeba další návštěvy. Za vystavení Jihlavské karty se účtuje 100 Kč, platnost karty je 4 roky s možností prodloužení.
    Z technických důvodů není možno o změnu profilu na kartě požádat přede dnem platnosti nového tarifu a zakoupit si tak např. zvýhodněný roční kupón již v červnu. Nicméně pracovnice Předprodeje jízdenek budou k dispozici minimálně v prvním týdnu platnosti této změny po celou provozní dobu v maximálním obsazení, aby předpokládaný zájem cestujících zvládly bez větších čekacích lhůt. Provozní doba Předprodeje jízdenek je v pracovních dnech pondělí – pátek 7:15 – 17:00 hodin.
    Návrh nového tarifu včetně smluvních přepravních podmínek je k dispozici k nahlédnutí v Předprodeji jízdenek, po uvedení v platnost od 1. 7. 2018 bude zveřejněn na webových stránkách DPMJ.

Výluka na lince 7

Vážení cestující,

z důvodu rekonstrukce ul. Telečská dojde od 1. 6. 2018 od 8:00 ke zrušení zastávky Telečská v obou směrech. Náhradní zastávka bude zřízena v ul. Seifertova u křižovatky s ul. Mahenova. Současně dojde ke změně trasy linky č. 7, kdy tato linka bude vedena místo po ul. Telečská po ul. Seifertova a dále po provizorní panelové komunikaci za bytovým domem č.p. U Hřbitova 1 k mostu přes Koželužský potok. Změna trasy a přesunutí zastávky Telečská na ul. Seifertova nebude mít vliv na jízdní řád. Za způsobené komplikace se Vám omlouváme.

Nástup předními dveřmi vozidel MHD

S platností od 1. července 2015 je na všech autobusových a trolejbusových linkách v pracovní dny, o sobotách, nedělích a svátcích zaveden v době od 21 hodin do 04 hodin příštího dne nástup předními dveřmi a s ním související povinné odbavení na odbavovacím zařízení u předních dveří (včetně jízdy s Jihlavskou kartou na předplacené jízdné - kupón). Uvedený čas je pouze orientační, rozhodujícím faktorem, který určuje přesný čas pro nástup do vozidla pouze předními dveřmi, je čas odjezdu spoje na jízdním řádu s vyznačeným symbolem - písmeno "N" červené barvy. Cílem tohoto opatření je zvýšení ochrany cestující veřejnosti před osobami podnapilými, znečištěnými či neplatícími jízdné.
Podrobnosti najdete pod záložkou Přepravní podmínky v novém znění Smluvních a přepravních podmínek platných od 1. 7. 2015.

letak nahled
Najdete nás také na:
Facebook logo
Statistika

  Návštěvníků: 7726365
  Právě zde jsou
  Hosté : 69  
Copyright 2000 - 2005 Miro International Pty Ltd. All rights reserved.  Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Vytvořeno 2006, RPweb@volny.cz